چرا حضور هشت ساله آلمان ها، گرهی از بحران آب زاینده رود باز نکرد؟

اکنون حوضه آبریز زاینده رود و به ویژه مناطق پایین دست آن، اسیر بحران آبی است که روز به روز تشدید می‌شود و مدیران اجرایی نیز از حل آن ناتوانند؛ بحرانی که تقریباً چهار استان بزرگ کشور را درگیر کرده و زندگی میلیون‌ها انسان را به خطر انداخته است. در این میان یکی از نقد‌های مهمی که به فرایند مدیریت بحران می‌توان وارد کرد، بحث ناکارآمدی مدیران در بهره مندی از توانمندی‌های خارجی برای حل بحران است.

باز هم هزینه از جیب بخشی از مردم برای پوشاندن قصور و کوتاهی مسئولان!

به فاصله کوتاهی از بالا گرفتن چالش میان دانشگاه الزهرا و ساکنین ده ونک و حاشیه‌های آن، ظاهرا راهکاری ویژه برای حل این مسأله اندیشیده شده است؛ راهکاری از جنس دست در جیب دیگران کردن برای پرداخت به مردم و حل و فصل ماجرا.

تا زمانی که این خودروساز‌ها هستند، مهار آلودگی هوا امکان‌پذیر نیست/در هیچ کشوری، یک صنعت زیان‌ده را به هر بهایی نگه نمی‌دارند

همه ساله با آغاز فصل سرما و افزایش میزان آلودگی هوا، بحث بر سر این موضوع بالا می گیرد و بیشتر مسئولان و صاحب نظران صحبت های زیادی پیرامون این موضوع می کنند و هر یکريال از علت های این پدیده سخن می رانند و برخی هم راهکارهایی ارایه می‌دهند.

آقای مطهری! تا حالا نیمه ماه کفگیرتان ته دیگ خورده؟/ نمی‌شود درآمدهای مردم ریالی باشد، هزینه‌ها دلاری!

بهتر است آقای مطهری بداند که «خیلی چیزهای دیگر هم باید بشود» اینکه دست دولت، مسئولان و حکومت همیشه یک طرفه برای حل مشکلات در ‌جیب مردم باشد، درست نیست. اگر قرار است با استانداردهای کشورهای منطقه و جهان همه چیز سنجیده شود، لازمه ابتدایی آن توجه به میزان حقوق و دستمزد دریافتی از سوی حقوق بگیران است که باید آن را حداقل به سطح نرم و استاندارد جهانی رساند. نمی شود که درآمدهای مردم ریالی باشد و زمان دریافت خدمات آن را دلاری پرداخت کنند!

بالاترین خط فقر در تابستان ۹۷ برای مناطق شهری به ۲ میلیون و ۷۲۸ هزار تومان رسید/ روستا‌هایی که درگیر خط فقر ۷۸۱ هزار تومانی هستند کدامند؟

در تمام خوشه‌ها خط فقر در تابستان ۱۳۹۷ نسبت به تابستان ۱۳۹۶ رشد داشته است و این نشان دهنده این است که خانوار‌های بیشتری در تابستان سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به زیر خط فقر سقوط کرده اند. بیشترین رشد خط فقر در خانوار‌های مناطق شهری در تابستان ۱۳۹۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته مربوط به خوشه اول بوده است که خط فقر در این خوشه رشد ۲۵.۸ درصدی داشته است.

لطفاً به روحانیون ایران یک «انقلاب» سفید بدهید!

مقامات آمریکایی، که به نظر من منظورش جامعه اطلاعاتی و متفکران و مقامات شورای امنیت ملی هستند، معتقدند ایران در حال برنامه‌ریزی «جنگ گسترده منطقه‌ای» است. این امر پس از حمله اسرائیل به تونل‌های حزب‌الله، در جنوب مناطق لبنان که تحت کنترل حزب‌الله (ایران) است و جلسات اضطراری در اروپا بین پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، و نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل مطرح شده است.

آیا با نصب دوربین در معابر عمومی به منظور مقابله با جرایم موافقید؟

آیا گسترده شدن استفاده از دوربین‌های مداربسته و سپردن دسترسی آن‌ها به نهادی مانند پلیس، می‌تواند تغییری در شرایط به وجود آورد و بساط جرایم خرد که رو به افزایش هستند را برچیند؟ آیا با پیش گرفتن چنین راهکاری موافقید و آن را راهگشا می‌دانید؟

جلیقه زرد‌ها چه کسانی هستند و چه می‌خواهند؟

بر اساس نظرسنجی‌ها انجام شده بیش از ۸۰ درصد مردم اعلام کرده‌اند که با جلیقه زرد‌ها ابراز همدردی می‌کنند. اما درهمین حال یک پژوهش که پس از دومین تظاهرات سراسری انجام شد، نشان داده می‌دهد که ۴۲٪ از افرادی که در اولین و دومین «پرده» از جنبش (تظاهرات شنبه‌ها) شرکت کرده‌اند، کسانی هستند که به مارین لوپن در سال ۲۰۱۷ رای داده‌اند. بااینحال بسیاری دیگر هم هستند که گرایشی به راست افراطی ندارند.

افشای سه نامه محرمانه موساد در خصوص جنگ احتمالی اسرائیل علیه لبنان/افشای موافقت سعودی ها با ترور یاسر عرفات/ تحرکات جدید آمریکایی‌ها برای سیطره بر مرز عراق و سوریه/جزئیات سند «چهارچوب امنیتی و سیاسی» گفت‌وگوهای صلح یمن

افشای موافقت سعودی ها با ترور یاسر عرفات، ایجاد پایگاه جدید آمریکا در عراق، جزئیات سند «چارچوب امنیتی و سیاسی» گفت‌وگوهای صلح یمن و تحرکات جدید آمریکایی‌ها برای سیطره بر مرز عراق و سوریه، از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به افشای سه نامه محرمانه موساد در خصوص جنگ احتمالی اسرائیل علیه لبنان نیز اشاره کرد.

صادقی: دولت هزینه‌های خرج و بَرج خود را کم کند/ جعفرزاده: دولت بهای ارزانی حامل‌های انرژی را بدون اجازه از جیب ملت برداشت می‌کند!

فصل بودجه که می‌رسد، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم افزایش قیمت حامل‌های انرژی به ویژه قیمت بنزین است، به گونه ای که تجربه نشان داده که قیمت بنزین، مستقیم روی قیمت اقلام اثر دارد و هر زمان قیمت این سوخت افزایش پیدا کرده است، تقریباً قیمت تمامی کالاها نیز دستخوش تغییر شده و افزایش پیدا می‌کند.

مجازات برای ممانعت از ورود ارز به کشور/ سبقت استرالیا از قطر در صادرات گاز طبیعی/ جدیدترین وضعیت کیفی خودرو‌های داخلی/ حمایت نماینده مجلس از افزایش قیمت خودرو

این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس با فارس و فملی درجا زد، توقف افت بهای «تسه‌ها» در بازار اوراق مسکن، قیمت جهانی طلا درخشید، قیمت نفت برنت تحت تاثیر تصمیم اوپک بالا رفت، تیبا صندوق‌دار ۴۱ میلیون تومان معامله شد، واردات یک هزار و ۷۱ تُن نخود فرنگی به کشور در ۶ ماهه امسال، ممنوعیت واردات برنج فعلاً منتفی است و متهم شدن نیسان به تخلف مالی را در بر دارد.

آشنایی با ماهیت و روش‌های ارتکاب تروریسم سایبری

همگام با توسعه روزافزون جوامع و گسترش امكانات برای بهبود زندگی اجتماعی، شاهد تغییر شیوه ارتكاب جرایم گوناگون در نظام اجتماعی هستیم. به این ترتیب مجرمان به موازات پیشرفت تكنولوژی، جرایم خود را براساس امكانات خلق‌شده، به‌روز می‌كنند. به این ترتیب از جمله جرایمی كه بر این مبنا مطرح شده، جرم تروریسم با توسل به رایانه است.

چرا مخالفید؟ /اولین مخالف خوان، واقعیت‌های جامعه است جناب رئیس جمهور! /راهکار‌های پیشگیری از کودک آزاری جنسی در مدرسه

«آقای رئیس جمهور شوخی می‌کنند!»، دخل زمینی، خرج فضایی، تایید ترور خاشقجی توسط بن سلمان، آشنا از پوسته حصر گفت و ذوالنور تکذیب کرد، پارسا، محرک «اصلاح اصلاحات»، بانک مرکزی سراغ گلوگاه نقدینگی رفت، پازل ناتمام اصلاحات در عراق، آخرین فرصت‌ها برای امارات، سخن از پرگویان، هزینه از مردم!، آینده سیاسی ایران دراختیار «میانه‌روها»، رقابت بانک‌ها تشدید شد و نقشه راه مسکن با ترسیم روحانی از عناوینی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

۱۴۷هزار نفر در تهران دارای «درآمد بدون شغل» هستند/علی مطهری: شهید مطهری اجازه اشغال سفارت آمریکا را نمی‌داد/وضعیت اسفبار حاشیه یک ورزشگاه‌ مدرن ایران

روز گذشته بازی پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه نقش جهان برگزار شد. نقش جهان دومین ورزشگاه بزرگ ایران است که پس از سال‌ها سرانجام در سال ۹۵ با حضور اسحاق جهانگیری افتتاح شد. اما تصاویر به خوبی نشان می‌دهد ورودی یکی از مدرن‌ترین ورزشگاه‌های ایران نسبتی با صفت «مدرن‌ترین» ندارد. تماشاگران باید مسافت طولانی را در مسیر خاکی پیاده بیاییند و بعد با مصیبت گیت‌های ورودی مواجه شوند.

استعفای جمعی از مدیران در اعتراض به عزل دبیرکل منتقد! +مستندات

نهادی که با وقوع حوادث قهریه مانند زلزله نامش بر سر زبان‌ها می‌افتد و برخی در خدمت آن و بعضی در گلایه از کاستی‌هایش داد سخن در می‌دهند، طی ساعات اخیر به زلزله‌ای مهیب گرفتار آمده است؛ زلزله‌ای که با توجه به مستندات، بعید است به این زودی‌ها گریبان مدیران این مجموعه را رها کند!

چرا باید منتظر سخنان و تصمیمات عجیب نمایندگان مجلس باشیم؟!/ بعضی‌ها از الان کار انتخاباتی را آغاز کرده‌اند

سال آخر نمایندگان مجلس دهم در سراشیبی پایان قرار گرفته است و بسیاری از نمایندگانی که قصد تمدید دوره نمایندگی خود در خانه ملت را دارد، مقدمات کار برای حضور دوباره در انتخابات و گرفتن رأی لازم از سوی مردم حوزه انتخابیه شان را آغاز کرده اند. این مساله در برخی نطق ها، رفتارها، سخنان، موضع گیری ها و بهره گیری نمایندگان از ابزارهای نظارتی شان به چشم می خورد و نشان می دهد، برخی عزم حضور دوباره در انتخابات را دارند.

دولت با افزایش حقوق، از این جیب به آن جیب می کند/ افزایش دو برابری درآمد دولت، عایدی برای حقوق بگیران ندارد/ بیشترین افزایش اعتبار به آموزش و پرورش رسید

چند روز پیش، سیاهه دخل و خرج دولت به بهارستان رسید؛ لایحه ای که قرار است هزینه ها و درآمدهای دولت را در یک سال آینده مشخص کند؛ اما از بین اعداد و ارقام این لایحه، برخی ارقام مستقیم با زندگی مردم ارتباط دارد و تأثیر آن در زندگی روزمره افراد جامعه بیش از هر چیز دیگری نمود دارد.

بحران ارزی در کشور،یک حرکت از پیش طراحی شده بود/ تا زمانی که اعتماد در بازار ایجاد نشود،قیمت‌ها کاهش نمی‌یابد

گویا دلار با برنامه از پیش تعیین شده، گران و با برنامه دولت ارزان شد؛ اما اثر این ارزانی را در قیمت خودرو، اجناس و مواد خوراکی ندیدیم و حتی یک درصد از قیمت های بازار کاسته نشد. همچنین نه تنها با کاهش قیمت دلار، قیمت کالاهای دیگر کاسته نشد، بلکه شاهد ادامه روند افزایشی آنها هستیم.

هزاران هزار میلیارد تومانی که بالا کشیده شد تا مدارس کشور توسعه نیابد!

در دورانی که آموزش و پرورش کشور بنا به شواهد فراوان دچار بحران مالی شدید و حتی در پرداخت حقوق سرباز معلم‌ها و نیز پاداش بازنشستگان نیز دچار مشکل است، شنیدن از سرمایه‌های بلاتکلیف و احتمالاً حیف و میل شده این نهاد دولتی بزرگ تأمل برانگیز است؛ اموالی که تنها در یک مورد بیش از هزار میلیارد تومان ارزش گذاری می‌شود و یکی از اعضای کمیسون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی به آن اشاره می کند.

آیا با افزایش یا چند نرخی کردن قیمت بنزین موافقید؟

علی مطهری: در مسئله قیمت بنزین مسئولان اعلام کرده‌اند فعلاً تا پایان سال افزایش قیمت نداریم اما طرح‌هایی مطرح است که هر از گاهی به بیرون درز می‌کند؛ ما باید با قاچاق سوخت مبارزه کنیم یعنی اگر قیمت بنزین بنا به افزایش داشته باشد احتمالاً به سمت بنزین چند نرخی خواهیم رفت و حدس بنده این‌است احتمالاً مردم نیز با افزایش قیمت بنزین موافق هستند.

سناتور آمریکایی: اگر آمریکا نبود سعودی ها اکنون فارسی حرف می زدند!/بیانیه پایانی سی و نهمین نشست شورای همکاری خلیج فارس//توافق سوریه و اردن درباره بازسازی ویرانه‌های سوریه

بیانیه پایانی سی و نهمین نشست شورای همکاری خلیج فارس، انتقاد قطر از بیانیه پایانی اجلاس سران کشورهای شورای همکاری، توافق سوریه و اردن درباره بازسازی ویرانه‌های سوریه و گفت‌وگوی مستقیم نمایندگان هیات‌های صنعاء و ریاض در گفت‌وگوهای صلح یمن از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به سخنان تحقیر آمیز سناتور آمریکایی علیه ایران نیز اشاره کرد.

توضیحات سید احمد خمینی درباره انتشار تصویر حاشیه ساز/قالیباف: چهار درصدی‌ها خون مردم را می‌مکند/آخرین خبر از استعفای دسته‌جمعی ۱۸ نماینده مجلس/واکنش مهناز افشار به خبر احضارش به دادسرا

رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:صفایی فراهانی: اختیارات رئیس‌جمهور فقط ۲۵ درصد است/فرمانده مرزبانی: نماینده مجلس هنوز فرق کولبر و تروریست را نمی‌داند!/درخواست از شورای نگهبان: صلاحیت کریمی قدوسی بررسی شود/ و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.

محدودیت تراکنش بانکی برای هر کدملی؛ ۱۰۰میلیون در ۲۴ساعت/ هند و امارات نیز دلار را کنار گذاشتند/ واشنگتن: ۱۷ درصد صادرات نفت عراق را می‌خریم/ فرانسه کشوری با بالاترین نرخ مالیات

این پیمانه تیتر‌هایی همچون عقب گرد شاخص کل بورس با بازی فولاد و شتران، عقبگرد اوراق از اوج سه هفته در بازار اوراق مسکن، تولید نفت عربستان در ژانویه یک میلیون بشکه کاهش می‌یابد، تعاملات بانکی ایران و چین دوباره از فردا آغاز می‌شود، IMF تسهیلات اعتباری ۳.۷ میلیارد دلاری به آنگولا می‌دهد، صادرات رب گوجه فرنگی آزاد شد، قیمت ماهی نسبت به پارسال صددرصد افزایش داشته است، نفت به قلمرو ۸۰ دلاری باز می‌گردد؟ و ادامه درخشش طلا در بازار‌های جهانی را در بر دارد.

تدلیس چیست؛ فریب دادن طرف معامله چه آثاری دارد؟

در قرارداد‌ها گاهی اتفاق می‌افتد که یکی از طرفین معامله اعمال فریبنده و نیرنگ‌آمیز انجام دهد تا آن معامله سر بگیرد، یا اینکه این کار‌ها با آگاهی و علم او صورت بگیرد، و به سبب آن کارها، کالایی که موردمعامله است، فاقد عیب یا نقصِ موجود یا واجد کمالِ غیرموجود نشان داده شود و با اغوای طرف دیگر عقد، وی به انعقاد آن قرارداد برانگیخته شود.

رئیسی: خدا رحم کرد رئیس جمهور نشدم/تجدید نظر کنید آقای رئیس جمهور/چرا رئیس جمهور به دو نامه اقتصاددان‌ها جواب روشنی نداده است؟ /با بودجه سال ۹۸ باید کمربند‌ها را ببندیم

اتهام زنی‌های جدید کریمی قدوسی، کنایه‌های رقبای روحانی در سخنرانی‌های دانشگاهی طراحی اروپایی برای کانال مالی ویژه با ایران، شکرگزاری رئیسی برای رئیس جمهور نشدنش، جلیقه زرد‌ها در تدارک شنبه جهنمی، پاسخ ظریف به نامه دادستان کل کشور، آزاد شدن صادرات رب کوجه فرنگی و واردات برنج، برانداز واقعی کیست؟، ترامپ در سودای نابودی اتحادیه اروپا، سکوت رادیویی در قرارگاه مرکزی فرهنگ، تایید حکم اعدام «سلطان قیر»، عاشقانه‌های بن سلمان با داماد ترامپ و دلایل فرهنگ «بگم، بگم؟» به بهانه افشاگری علیه سلبریتی‌ها از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

مستندهای مهمی که باید در جشنواره سینماحقیقت تماشا کرد

در بخش ملی، 634 فیلم مستند به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و در بخش مسابقه بین‌الملل حدود 4000 فیلم مستند از 100 کشور جهان، متقاضی شرکت در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شده بودند... پرسش اساسی می‌تواند، لیست مهم‌ترین فیلم‌هایی باشد که می‌توانید در این رویداد تماشا کنید. «تابناک» به روال سال‌های پیشین شماری از فیلم‌های مهم این رویداد را مورد اشاره قرار داده...

چرا امیر قطر دعوت پادشاه سعودی برای سفر به عربستان را نپذیرفت؟/ تنش ها میان قطر و چهار کشور عربی افزایش می یابد!؟

اجلاس سالانه رهبران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بدون حضور امیر قطر روز یکشنبه در ریاض، پایتخت عربستان سعودی برگزار شد. نکته مهم این اجلاس این بود که با وجود دعوت رسمی عربستان سعودی از امیر شیخ تمام بن احمد آل ثانی، پادشاه قطر در این نشست حضور پیدا نکرد. مسئله ای که می تواند بحران میان قطر و چهار کشور عربستان، امارات متحده عربی، بحرین و مصر را دو چندان کند.

توبیخ رسمی وزیر آموزش و پرورش بخاطر شکستن فضای کسالت بار مدارس!

در دورانی که بسیاری از دانش آموزان و والدین آن‌ها از فضای کسالت بار و خسته کننده مدارس کشور گلایه مندند و این گلایه‌ها گویای افزایش دافعه محیط‌های آموزشی است، شنیدن از مقاومت‌هایی که در مسیر شکستن این فضا پدیدار می‌شود، قابل تأمل است؛ مقاومت‌هایی که حتی وزیر آموزش و پرورش نیز از گزند آن مصون نیست و در این فرایند با برخورد‌های رسمی و جدی برخی نهاد‌های خاص رو به رو می‌شود.

گزارش زنده: دقیقه 10 / سپاهان 0 - پرسپولیس 0 / فینال نیم فصل لیگ برتر هجدهم در نقش جهان

حساس ترین مصاف دور رفت بازی های لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت 16:10 امروز در ورزشگاه نقش جهان اصفهان با قضاوت فغانی آغاز شده است و دو تیم بدون باخت فصل جاری تا امروز مقابل هم صف ارایی کرده اند. برنده این بازی می تواند عنوان تشریفاتی قهرمان نیم فصل بازی ها را از آن خود کند.

سرمایه گذاران خرد، قربانی عدم افشای کامل اطلاعات شرکت‌ها

برای پذیرش شرکتی در بازار سهام، مجموعه شرایطی در نظر گرفته شده و این شرایط به گونه‌ای است که در راستای حمایت از سرمایه گذاران خرد طراحی شده است. بعضاً در صورت‌های مالی برخی شرکت‌های پذیرش شده در بازار سهام ابهاماتی دیده می‌شود که موضوع حمایت از سرمایه گذاران خرد را زیر سئوال می‌برد. صورت‌های مالی یکی از شرکت‌های تازه پذیرفته شده در فرابورس نشان می‌دهد که احتمالا یکی از شرایط پذیرش در فرابورس نادیده گرفته شده است.

آخرین اخبار سیاسی